Hoşgeldiniz  

İşte Türkiye’de satılan en ucuz sıfır araç fiyatları

admin | 19 Ağustos 2020 | Genel, Gündem, Otomotiv A- A+

İşte Türkiye’de satılan en ucuz sıfır araç fiyatları

Türkiye pazarında en uygun fiyatlı sıfır kilometre otomobil unvanını 106 bin 900 TL ile Fiat Egea Sedan 1.4 Fire elde ederken, benzin motorlu ve manuel modeller arasında 200 bin TL’nin altında çok sayıda seçenek bulmak da mümkün.Her geçen gün yükselen otoomobil fiyatları, özellikle sıfır kilometre otomobil sahibi olmayı zorlaştırıyor. Ocak ayından itibaren döviz kurlarının da etkisiyle fiyatlar sürekli artarken, yerli üreticilerin kademeli olarak üretime başlamasıyla birlikte bayilerdeki araç sayısı da yükseliyor. Türkiye pazarında sıfır kilometre otomobil sahibi olmak için ayrılması gereken en düşük bütçe 107 bin TL’den başlıyor. Tofaş Bursa fabrikasında üretilen Fiat Egea Sedan 1.4 Fire 95 HP Easy, kampanyalı olarak 106.900 TL fiyatıyla ülkemiz pazarında şu anda satılan en uygun fiyatlı sıfır kilometre otomobil unvanını taşıyor.

BENZİNLİ VE MANUEL

Ülkemizde satılan en uygun fiyatlı otomobillerin ortak özelliği, yerli üretim, benzinli motorlu, manuel şanzımanlı ve en alt donanım paketlerine sahip olması olarak sıralanıyor. Aynı modelin, bir üst donanım paketi tercih edilmesi durumunda bile çıplak fiyatı, dolayısıyla ÖTV baremi yükseldiği için fiyat anında tırmanıyor. Bazen çok küçük bir donanım eklenmesi bile anahtar teslimi fiyatı aşırı derecede yükseltiyor.

PAZARLIK HÂLÂ GEÇERLİ

Sıfır kilometre otomobil alımlarında yayınlanan liste fiyatlarını çok iyi araştırıp, bayiler arasındaki farklılıkları da incelemekte yarar var. Araçların fiyatları bayiler arasında da farklılık gösterebiliyor. Bazen bayiler hızlı satış yapabilmek için kar oranlarından feragat edip, daha aşağıya fiyat verebiliyor. Bu nedenle alım yaparken pazarlık yapmak hala avantaj yaratabiliyor. Ayrıca, sıfır faiz kampanyalarından yararlanırken, otomobilin liste fiyatının değişip değişmediği, kasko veya uzun garanti zorunluluğu olup olmadığı mutlaka iyi araştırılmalı ve maliyetler incelenmeli.

SİGORTALARA DİKKAT

Özellikle kredili alımlarda otomobillere trafik sigortası dışında, kasko sigortası yapılması zorunlu tutuluyor. Otomobili satan bayilerin tümü, anlaşmalı oldukları çok sayıda sigorta şirketinin fiyatlarını müşterilerine sunuyor. Trafik sigortasında çok fark etmese de kaskoda fiyatlar değişebiliyor.

Türkiye pazarının en uygun fiyatlı sıfır kilometre otomobili Tofaş Bursa fabrikasında üretilen Fiat Egea Sedan 1.4 Fire 95 HP Easy, kampanyalı olarak 106.900 TL fiyat etiketine sahip. 

Türkiye pazarında satılan en uygun fiyatlı SUV unvanını 156.900 TL başlangıç fiyatına sahip 1.0 lt 100 beygirlik Dacia Duster kazanıyor. 

İşte o liste…

Fiat Egea 1.4 Fire 95 HP Easy: 106.900 TL

Fiat Panda 1.2 69 HP Urban: 110.900 TL

Renault Clio (eski) Joy 0.9 TCe 90 HP: 119.900 TL

Renault Clio (eski) Sport Tourer Joy 0.9 TCe 90 HP: 127.100 TL

Renault Symbol Joy 0.9 TCe 90 HP: 131.900 TL

Dacia Sandero Stepway 90 by Easy-R: 141.500

359 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kaman Medya Bilişim
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle